Z1p Brezilya Polis Telsiz SistemiProfesyonel Mobil Telsiz iletişiminde Dünyanın önde gelen çözüm sağlayıcısı Hytera , Geçenlerde Brezilya Federal Bölgesinin Askeri Polisi (PolíciaMilitar do Distrito Federal, PMDF) tarafından açılan TETRA haberleşme ekipmanı ihalesini aldı, Brezilya başkentinde rutin ve özel güvenlik işlemlerini kolaylaştırmak için ve 6, 000 adet Tetra El Terminali sağlanacak.
Hytera Z1p ve MT680 araç telsizi özel operasyonlar birimi için amiral gemisi konumunda, PMDF tüm polis arabalarına Tetra telsiz sisteminin yerleştirilmiş olmasını hedeflemektedir. Tetra ürünler Hytera’nın Brezilyalı iştiraki, Hytera Brezilya aracılığıyla teklifin tam kapsamına uygun tedarik edilecek olup Ekipmanın yanı sıra, Hytera aynı zamanda PMDG için özel kullanım eğitimi ve kurulum desteği sağlayacaktır. Bu ihaleyi kazanmak için Hytera’nın ana avantajlarını  Hytera Brezilya başkanı Ricardo Bovo şöyle özetliyor, Z1p telsizin IP67 özelliği, entegre Bluetooth ve 3W RF çıkış gücü ön plana çıkan unsurlardır. MT680 araç telsizinin araç cebinde taşınabilme, gömülü hoparlör, küçük boyut, üstün RF performansı, üstün ses kalitesi, ayrılabilir kafa ve ana gövde özelliği sayesinde aracın içerisinde istenilen yere montaj yapılabilme diğer istekliler ile karşılaştırıldığında dikkat çekici avantajları vardı.
PMDF ile diğer resmi kaynaklar, Şimdi PMDF polis memurları Hytera’nın önde gelen teknolojisi ile güçlenmiş olacak ve Brezilya’da insanlara daha iyi hizmet verebilecetir ifadesinde bulundular.