• Hytera BD 555
  • Hytera BD 555
  • Hytera BD 555

BD555 DMR El Telsizi

  • VHF / UHF Band
  • CTCSS / DCS
  • DMR Tier II
  • AMBE Kodlama
  • Programlanabilir Fonksiyonel Tuşlar

ÖZELLİKLER

BD555 DMR El Telsizi

  • Çıkış Gücü

Analog - Dijital Çift Çalışma Tipi

BD555 Analog ve Sayısal çalışma tiplerini herhangi bir donanım değişikliğine gerek duyulmadan sağlar, Dijital teknolojiye geçiş öncesi sahip olduğunuz Analog telsiz cihazlarınızla da iletişim kurmanıza imkan veren bu özelliğe kolaylıkla kanal seçicinizden erişebilirsiniz, Sayısal teknolojinin getirdiği gelişmiş özelliklere ek olarak eski teknolojye uyum sağlayan özellikleride standart olarak içerir.

Telsiz Frekans Kanal Karışma Engelleyici

BD555 için uyarlanmış Sayısal kodlama ve hata düzeltme teknolojisi sayesinde aynı frekans kanalında birden çok konuşma olsa dahi BD555 bunu analiz edip Kanal Karışmayı en alt seviyeye çeker, bu özellik Analog teknolojinin kendine özel şartlarından dolayı Analog kullanımda desteklenememektedir.

Telsiz Kanal Tarama

Çok gruplu ve çok kanallı çalışmalarda diğer grupların görüşmelerini takip etmek ve o gruplarla otomatik olarak kanal değiştirmeden görüşmek için kullanılan kanal tarama özelliği, Sayısal ve Analog kanalları karışık olarak istenilen düzende taranması şeklinde gerçekleştilebilir. BD555 Süper hızlı taramayı standart olarak destekler.

Telsiz Net Ses

Sayısal DMR teknolojisinin sağladığı gürültü azaltma teknolojisi  sayesinde elde edilen Kristal netliğinde ses daha güvenli ve anlaşılabilir haberleşme yapmanıza imkan verir.

Telsiz Röle Sistemli

Analog ve Sayısal çalışmada Simpleks yakın mesafe telsiz den telsiz doğrudan çalışmanın yanı sıra BD555 mesafe arttırma ve daha geniş kapsama alanı elde etmek için kurulan Röle cihazları üzerinden Analog ve Sayısal çalışmaya hazır yazılım ve donanımlara sahiptir.

Telsiz Uzun Batarya Süresi

DMR Telsizlerde standart olarak kullanılan TDMA ( Zaman Bölümlemeli Çoklu Erişim ) kanal erişim tekniği sayesinde BD555 standart haberleşme şartlarında 16 Saat kesintisiz çalışabilir.Bu süre istenildiğinde opsiyonel olarak sunulan geniş kapasiteli batarya seçenekleri ile arttırılabilir.

Telsiz Eller Boşta Konuşma

BD555’de standart olarak bulunan VOX özelliği ellerinizin serbest olması gereken kullanım şartlarında telsiz cihazınızı konuşmayla göndermeye geçirilmesini sağlar, bu özelliğin etkin kullanılabilmesi için şartlarınıza uygun kulaklık – mikrofon seti temin edilmesi önerilir.

Telsiz Sayısal Analog

Kullanıcı tarafından algılanması güç olan Analog – Sayısal haberleşme algılamasını BD555 otomatik olarak yapmaktadır, kullanılan kanal’da gelen çağrının Analog olması durumunda çağrı bu yönde işlenir ve hoparlörden analog çıkış sağlanır, çağrının sayısal olması durumunda BD555 bunu algılar ve hoparlörden sayısal kalite de ses çıkışını sağlar, gelen çağrıya cevap vermek istediğinizde gelen çağrı tipine göre cihazınız otomatik seçim yapar.

İki Slotlu Telsiz

DMR Teknolojisinde Röle’li haberleşmede standart olarak sunulan eş zamanlı iki slot özelliği ile kanal kapasitesini iki katına çıkarma fonksiyonu Hytera’nın yenilikçi teknolojisi sayesinde yakın kanal haberleşmede de kullanılabiliyor, bu özellik mevcut yakın kanal frekansınızı iki kat kapasiteyle eş zamanlı kullanmanızı sağlıyor.

Dayanıklı Telsiz

Sağlamlık ve Dayanıklılık konularını sözlerin ötesinde standartlara ve belgelendirmeye dayandıran ve bu standartları üretim aşamasında kesintisiz uygulayan Hytera, BD555 Model telsiz cihazlarını Elektronik Haberleşme cihazları için Amerikan Askeri Standartları olan MIL-STD-810 C/D/E/F/G ve Suya karşı dayanım standardı olan IP-54 e uygun üretmektedir.

DMR Telsiz Nedir Özellikleri

Sayısal DMR teknolojisi sayesinde klasik grup çağrısına ilave olarak kimlik bazlı bire bir özel çağrı, özel grup çağrısı ve tüm telsizlere çağrı yapılabilmektedir, ekranlı telsiz cihazları ve yazılımlarda konuşan grup ve telsizlerin kimlikleri görülebilmektedir.

Telsiz Görüşme Mesafesi Arttırılmış

Hytera’nın yenilikçi teknolojileri sayesinde BD555 standart telsiz cihazlarına oranla daha geniş görüşme mesafesi sağlar. Haberleşme mesafesini daha arttırmak için kısaltılmış anten yerine opsiyonel standart boy anten tercih edilebilir.

Hytera BD555 DMR El Telsizi Genel Özellikleri
Frekans Bandı
VHF: 146-174 MHz
UHF: 400-470 MHz
Kanal Kapasitesi
256
Kanal Aralığı
25/12.5KHz
RF Çıkış Gücü 1-4 Watt
Şarj Yöntemi
Masa Üstü Şarj Slotu
Batarya
(5-5-90 Kullanımda, Yüksek TX Gücü)
1,500 mAh (Li-Ion)
Batarya Ömrü (5/5/90)
Analog: yaklaşık 12 Saat
Sayısal: yaklaşık 16 Saat
Çalışma Isı Aralığı -30℃ ~ +60℃
Anten Empedansı
50 Ω
Boyutlar
108 x 54.5 x 28 mm
Ağırlık
240 Gr.
Hyteraturkiye.com